İADE VE DEĞİŞİM İŞLEMLERİ

YURTİÇİ

İademi hangi adrese göndereceğim?

En Bir Moda Tekstil San. ve Tic. Ltd. Şti 

İade Adresi: Mehmet Nesih Özmen Mahallesi, Ladin Sk. No:7 Kurtaş Hanı, Kat 4 No:8  34173 Güngören/İstanbul TURKEY

Telefon: +90 212 502 82 15                                     

 

Ürünü iade etmek istediğimde ne yapmam gerekiyor?
Siparişinizin size ulaştığı günü takip eden 15 gün içerisinde, ürün iadesi gerçekleştirebilirsiniz. Üründen kaynaklanan herhangi bir kusurdan dolayı yapacağınız iadelerde ise, iade süreniz 30 gündür. Ayrıca sitemizde yer alan ürünlerde değişim talebiniz bulunmakta ise değişim süreniz 7(yedi) iş günüdür.Değişim ve İade için Elifcem.com'a üye bilgilerinizle giriş yapıp Hesabım sayfası (https://www.elifcem.com/Hesabim.aspx#/Hesabim-Anasayfa) - İade Taleplerim - menüsünde -Yeni Talep Oluştur- sekmesini seçerek talebinizi oluşturabilirsiniz. Değişim veya iade talebinizi not kısmına yazmalı, para iade kısmında ise uygun seçeneği seçmelisiniz.

İadelerde toplam fatura tutarından kargo ücreti düşülerek ödeme yönteminize göre kalan tutar kredi kartı veya Kapıda Ödeme seçeneklerinde Banka Hesabına yatırılır.

99TL üzerinde alışverişlerde ücretsiz olan kargo kampanyalarında tutarı firmamız tarafından üstlenildiği için ürünlerin tam iadesinde veya kısmi iadelerde sipariş tutarı 99TL altına indiğinde kargo gönderim için en düşük tutar olan 8.90TL kargo ücreti düşülerek kalan tutar ödeme yönteminize göre kredi kartı veya Kapıda Ödeme seçeneklerinde banka hesabına aktarılır.

FIRSAT ÜRÜNLERİNDE İADE VE DEĞİŞİM KARGOLAMA

Fırsat ürünleri Kampanyalı Ürünler olup maliyetlerinin altında satılmaktadır, bu sebeple para iadesi olmayıp değişim yapılmaktadır. Değişimlerde tarafımıza gönderilen kargo ücreti alıcıya ait olmaktadır. Değişimlerde Ürün bedeli Hediye Çeki olarak hesabınıza tanımlanmaktadır. Hediye Çekinde yer alan tutarı yeni alışveriş yaparak kullanabilirsiniz.


İADE VE DEĞİŞİM KARGOLAMA

Değişim veya iade edeceğiniz ürünü fatura aslı ile paketleyip tarafınıza siparişi teslim eden aynı kargo şirketine; Siparişinizdeki Kargo Takip Numarasını Kargo şirketine tekrar ibraz edip İADE seçeneği ile gönderim yapacağınızı belirterek ücretsiz iade ve değişim için gönderiminizi yapabilirsiniz. Değişimlere tarafımıza göndereceğiniz kargo UPS Kargoyla ücretsiz olup değişim sonucunda gönderilen kargo ücreti tarafınıza, alıcıya ait olmaktadır. Farkı Kargo firması ile veya iade seçeneği belirtilmeyerek gönderilen kargoların ücreti tarafınıza ait olacaktır.

 

Aşağıda yer alan kriterler çerçevesinde, ürün iadesini sağlayabilirsiniz.

-İade edeceğiniz ürünü, faturanızın "İade Formu" bulunan nüshasını doldurarak, paketi hasar görmemiş, ürünün kullanılmamış hali ve tüm aksesuarlarıyla birlikte, UPS Kargo ile karşı ödemeli olarak göndermenizi rica ederiz.

-İadenizi gönderdikten sonra, gerekli olması halinde sizden UPS Kargo'ya ait gönderi kodunuz talep edilebilir. Sorun yaşamamanız adına, gönderi kodunuzu lütfen saklayınız.

-İade bedeli, ürünlerin mal kabul birimine ulaştığı andan itibaren, iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra, kredi kartınıza 7 (yedi) iş günü içerisinde aktarılmaktadır. Eğer ödemenizi "Kapıda Ödeme" olarak gerçekleştirmiş iseniz tarafımıza IBAN numarası, hesabın kime ait olduğu ve hangi bankaya ait olduğunu bildirmeniz gerekmektedir. Bildirim sürecinden sonra iadeniz 7 (yedi) iş günü içerisinde gerçekleşecektir. Bankanıza bağlı olarak iadenizi hesabınızda veya kartınızda görmeniz, birkaç gün sürebilir.

Siparişinizde kullandığınız indirim kuponu varsa, iade işlemi esnasında hesabınıza yeniden tanımlanacaktır. Siparişinizin yapıldığı tarihte indirim kuponunda kalan kullanım süresi kadar süre, yapılacak iade işlemi ile yeniden başlayacaktır.

-İade veya değişim taleplerinde faturanın iki nüshası da firmaya geri gönderilmelidir. Aksi halde iade veya değişim işlemi gerçekleştirilemez.

İade etme süresi kaç gündür?
Elifcem üyelerinin kanunen mesafeli sözleşmelere dair yönetmeliğe göre "Sebep Göstermeden Cayma Hakkı" 15 gündür. Cayma hakkının geçerli olması için ürünün kullanılmamış, paketinin bozulmamış, aksesuar eksikliğinin olması ve hijyen kurallarına uygun olmalıdır.

Hangi ürünleri iade edemiyorum?
Ambalajı zarar görmüş faturasız ve kullanılmış ürünlerin iadesi gerçekleşmemektedir.


İadede kargo masraflarını ben mi ödeyeceğim?
İade talebiyle elifcem.com 'a gönderdiğiniz ürünlerin kargo masrafları firmamıza aittir. Siparişinizi UPS Kargo ile yukarıdaki adrese "İade Seçeneği belirtilerek" olarak gönderebilirsiniz. Farklı bir Kargo şirketi ile gönderdiğinizde kargo masrafı alıcaya aittir.

İade ettiğim ürünün geri ödemesi ne zaman yapılacak?

Ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra elifcem.com tarafından kredi kartınıza iade işlemi 3(üç) iş günü içerisinde gerçekleştirilir. Bankanıza bağlı olarak, iadenizi kredi kartınızda görmeniz, 20 (yirmi) günü bulabilir. Bu süreç tamamen bankanıza bağlıdır ve elifcem.com 'un bankanıza müdahale etme hakkı yoktur.

Elime ulaşan ürün için beden/numara değişimi yapabilir miyim?
Sitemizden aldığınız ve kullanılmamış durumdaki ürünler için 15 gün içinde değişim yapılabilmektedir (değiştirmek istediğiniz ürünün bedenlerini sorunuz). Değişim ürününüz elimize ulaştıktan en kısa süre içerisinde tarafınıza gönderilecektir. Ürün değişimlerinde kargo ücretleri tarafımıza aittir. Ürünün tarafımıza ulaşması için UPS kargo ile karşı ödemeli olarak gönderilmesi gerekmektedir.

Elime geçen ürün kusurlu. Ne yapmam gerekiyor?
Ürünü iade süresi içerisinde tarafımıza göndermeniz halinde, gerekli kontroller yapılarak stoklarda bulunması durumunda ürün/ürünlerin değişimi yapılacaktır. Ürün/ürünlerin tedarikçi firma stoklarında olmaması durumunda siparişiniz iptal edilerek para iadesi işlemi gerçekleştirilecektir. 

Tutar iadem neden taksit taksit yapılıyor?
Taksitli olarak satın almış olduğunuz ürüne ait bedelin, tamamı kredi kartınıza iade edilmekte ancak bankanız tarafından iadenin kredi kartınıza geri ödemesi, taksitli olarak kartınıza yansıtılmaktadır.

 

YURDIŞI

Yurtdışı Siparişimi nasıl iptal edebilirim?

Siparişiniz kargo ile henüz gönderilmemişse, siparişinizi "Hesabım - İade Taleplerim" bölümünden iptal edebilirsiniz. Siparişiniz zaten size gönderilmişse ancak iptal etmek istiyorsanız, ürünü aldıktan sonraki 15 gün içinde bize geri gönderebilirsiniz. Yurtdışından gönderimlerde Kargo masrafı size ait olup karşı ödemeli kargo gönderildiğinde kargo masrafları iade edilecek tutardan düşülecektir.

Elifcem.com; En Bir Moda Tekstil Sanayi ve Tic. Ltd Şti, tüketici haklarını korur ve satış sonrası müşteri memnuniyetini önceliklendirir. Ürünlerle, ürün ve hizmetle ilgili her türlü memnuniyetsizliği ele alıyor ve bunları en kısa zamanda çözmek için elimizden geleni yapıyoruz.

Ürününüzü aldıktan sonra 15 gün içinde iade koşullarınıza uygun olarak ürününüzü iade edebilirsiniz. Öğelerinizi aldıktan sonra ödemeniz ortalama 1 hafta içinde iade edilecektir. İade işlemi sırasında gümrükte ödenen nakliye ücreti ve vergiler müşterinin sorumluluğundadır. Yükünüzü nakliye veya gümrük ile ilgili herhangi bir bedel karşılığında teslim almamanız durumunda, bu tutarlar geri ödeme yapılacak ödemeden tahsil edilecektir. Gümrük vergilerinden dolayı gecikme olasılığını en aza indirgemek için pakete görülecek şekilde "Return Product - Geri İade" olarak etiketleyiniz. "Ürünü İade et" etiketini yapmazsanız, gümrük sorun olacaktır tarafımıza kargonuz ulaşmayabilir.

Sipariş numarası ve musteri@elifcem.com dönüş nedenini içeren bir e-posta göndermeniz gerekir.

* Nakliye ücreti, gümrük masrafı nedeniyle teslim alınmayan siparişlerin masrafı geri ödeme tutarından çıkarılır.

Daha iyi ve daha hızlı bir geri dönüş hizmeti için gerekli koşulların altında bulabilirsiniz. Aşağıdaki şartlardan birinin yerine getirilmemesi durumunda öğeniz iade edilemez.

 

İADE EDİLECEK MADDELER

a-Kullanılmış veya hasar görmüş ürünler iade edilemez.

b- Ürün, teslim tarihinden itibaren 15 gün içinde aksesuarlarıyla birlikte tam ve hasar görmemiş bir durumda iade edilmelidir.

 

İADENİN ONAYLANMASI

a-İadeler için fatura nüshalarının tamamı gereklidir.

b-Fatura şirketinizin adına bağlıysa, Fatura teslim edilmelidir. Bir iade faturası düzenlenecektir.

 

DİĞER ŞARTLAR VE İADE GEMİ MALİYETİ HAKKINDA

a-Kalite Güvence Departmanımız ilgili kalemi değerlendirecek ve geri dönüşünüz iade politikamıza uygunsa, iade edilen eşyanızın geldiği gün iade edilecektir. Geri ödemeniz, iade işleminden sonra 15 gün içinde işleme koyulacaktır. Geri ödemeler, kredi kartınıza işlenmesi için 15 gün sürer.

b-Birden fazla ürün satın aldıysanız ve geri gönderdiyseniz ve bir indirim uygulanmışsa, geri ödemeniz indirim düşer.

 

Genel iade politikamız şöyledir:

Öğeler orijinal kutusu ve ambalajıyla birlikte iade edilmelidir. Hasarlı kutu / ambalajlı ürünler (örneğin, orijinal kutusunda bir kargo etiketi veya nakliye bandı varsa, kabul edilmeyecektir) ve yeniden satılabilir durumda olmayan ürünler kabul edilmemektedir. Tüm geri ödemelere, orijinal faturaları (tüm kopyalarınız) eşlik etmelidir. İade edilecek ürünün / malzemenin arızalı olması durumunda firmamız nakliye ücretini karşılayacaktır.

Nakliye ücreti ve yurtdışı siparişlerdeki gümrük vergilerini dikkate alarak, değişim talebi olmamaktadır. Ürününüzü iade edebilir ve siparişinizi yeniden oluşturabilirsiniz.SİPARİŞ İPTAL 

Değerli müşterilerimiz bir hata fark ederseniz veya satın almak istemiyorsanız siparişinizi iptal edebilirsiniz. Daha hızlı bir iptal için lütfen doğrudan telefonla bizimle iletişime geçin. Bir iptal talebi için e-posta ile iletişime geçilmesi, e-postaların geç teslim alınması veya gönderilmesi durumunda gecikmeye neden olabilir. Ürün gönderilmediğinde tam bir geri ödeme alacaksınız. Ürün gönderildiğinde geri ödemeniz nakliye ücretini hariç tutacaktır.