İADE VE DEĞİŞİM İŞLEMLERİ

YURTİÇİ

İademi hangi adrese göndereceğim?

Firma Adı : Wathka Tekstil Erkan Koldaş

Telefon : +90 212 502 82 15

Adres : Haznedar Mah Tahir Sok No: 5/A  34160 Güngören/İstanbul TURKEY

E-posta : [email protected]                                 

 

Ürünü iade etmek istediğimde ne yapmam gerekiyor?
Siparişinizin size ulaştığı günü takip eden 15 gün içerisinde, ürün iadesi gerçekleştirebilirsiniz. Üründen kaynaklanan herhangi bir kusurdan dolayı yapacağınız iadelerde ise, iade süreniz 30 gündür. Ayrıca sitemizde yer alan ürünlerde değişim talebiniz bulunmakta ise değişim süreniz 7(yedi) iş günüdür ve değişimlerde ürün bedeli Sitemizdeki üyelik hesabınıza tanımlanacak Hediye Çeki ile yeni sipariş verilerek yapılmaktadır.


İADE VE DEĞİŞİM TALEBİ OLUŞTURMA

Değişim Hediye Çeki Talebi ve İade için Elifcem.com'a üye bilgilerinizle giriş yapıp Hesabım sayfası (https://www.elifcem.com/Hesabim.aspx#/Hesabim-Anasayfa) - İade Taleplerim - menüsünde -Yeni Talep Oluştur- sekmesini seçerek talebinizi oluşturabilirsiniz. Değişim veya iade talebinizi not kısmına yazmalı, para iade kısmında ise uygun seçeneği seçmelisiniz.

İadelerde toplam fatura tutarından kargo ücreti düşülerek ödeme yönteminize göre kalan tutar kredi kartı veya Kapıda Ödeme seçeneklerinde Banka Hesabına yatırılır.

Kampanyalı Kargo Bedava Siparişlerde: Örneğin; 99TL üzerinde alışverişlerde ücretsiz olan kargo kampanyalarında kargo ücreti firmamız tarafından üstlenildiği için ürünlerin tam iadesinde veya kısmi iadelerde sipariş tutarı 99TL altına indiğinde kargo ücreti düşülerek kalan ürün tutarı ödeme yönteminize göre kredi kartı veya Kapıda Ödeme seçeneklerinde banka hesabına aktarılır.


FIRSAT ÜRÜNLERİNDE İADE VE DEĞİŞİM KARGOLAMA

Fırsat ürünleri Kampanyalı Ürünler olup maliyetlerinin altında satılmaktadır, bu sebeple para iadesi olmayıp değişim yapılmaktadır. Değişimlerde tarafımıza gönderilen kargo ücreti alıcıya ait olmaktadır. Değişimlerde Ürün bedeli Hediye Çeki olarak hesabınıza tanımlanmaktadır. Hediye Çekinde yer alan tutarı yeni alışveriş yaparak kullanabilirsiniz.


İADE VE DEĞİŞİM KARGOLAMA

Değişim için Hediye Çeki talebi veya İade için öncelikle Elifcem.com sitemize üye girişi yapıp Hesabım sayfasından iade talebi oluşturmalısınız, iade talebinize karşı olumlu cevap verildiğinde; Değişim veya İade yapacağınız ürünleri 2 nüsha fatura asılları eksiksiz olacak şekilde paketleyip tarafınıza siparişi teslim eden aynı kargo firmasıyla gönderiminizi yapabilirsiniz. Değişimlere tarafımıza göndereceğiniz kargo ücretsiz olup, Değişim için iade edilen ürünlerin bedeli üyelik hesabınıza Hediye çeki olarak tanımlanır ve istediğiniz ürün, beden, renk değişimlerimi bu çeki kullanarak sipariş verebilirsiniz, iadelerde ise 7 iş günü içerinde ürün bedelleri Kredi kartınıza vey a kapıda ödeme, havale ile satın almalarda Banka Hesabınıza gönderilmektedir.

 

Aşağıda yer alan kriterler çerçevesinde, ürün iadesini sağlayabilirsiniz.

-İade edeceğiniz ürünü, faturanızın "İade Formu" bulunan nüshasını doldurarak, paketi hasar görmemiş, ürünün kullanılmamış hali ve tüm aksesuarlarıyla birlikte, MNG Kargo ile karşı ödemeli olarak göndermenizi rica ederiz.

-İadenizi gönderdikten sonra, gerekli olması halinde sizden MNG Kargo Şirket kodumuzu talep edilebilir. Gönderi kodunuzu Sitemizde oluşturduğunuz iade talebine olumlu cevap verildiğinde tarafınıza verilecektir.

-İade bedeli, ürünlerin mal kabul birimine ulaştığı andan itibaren, iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra, kredi kartınıza 7 (yedi) iş günü içerisinde aktarılmaktadır. Eğer ödemenizi "Kapıda Ödeme" olarak gerçekleştirmiş iseniz tarafımıza IBAN numarası, hesabın kime ait olduğu ve hangi bankaya ait olduğunu bildirmeniz gerekmektedir. Bildirim sürecinden sonra iadeniz 7 (yedi) iş günü içerisinde gerçekleşecektir. Bankanıza bağlı olarak iadenizi hesabınızda veya kartınızda görmeniz, 7-15 gün sürebilir.

Siparişinizde kullandığınız indirim kuponu varsa, iade işlemi esnasında hesabınıza yeniden tanımlanacaktır. Siparişinizin yapıldığı tarihte indirim kuponunda kalan kullanım süresi kadar süre, yapılacak iade işlemi ile yeniden başlayacaktır.

-İade veya değişim taleplerinde faturanın iki nüshası da firmaya geri gönderilmelidir. Aksi halde iade veya değişim işlemi gerçekleştirilemez.

İade etme süresi kaç gündür?
Elifcem üyelerinin kanunen mesafeli sözleşmelere dair yönetmeliğe göre "Cayma Hakkı" 15 gündür. Cayma hakkının geçerli olması için ürünün kullanılmamış, paketinin bozulmamış, aksesuar eksikliğinin olması ve hijyen kurallarına uygun olmalıdır.

Hangi ürünleri iade edemiyorum?
Ambalajı zarar görmüş faturasız ve kullanılmış ürünlerin iadesi gerçekleşmemektedir.


İadede kargo masraflarını ben mi ödeyeceğim?
İade talebiyle elifcem.com 'a gönderdiğiniz ürünlerin kargo masrafları firmamıza aittir. Siparişinizi MNG Kargo ile yukarıdaki adrese "İade Seçeneği belirtilerek" olarak gönderebilirsiniz. Farklı bir Kargo şirketi ile gönderdiğinizde kargo masrafı alıcaya aittir.

İade ettiğim ürünün geri ödemesi ne zaman yapılacak?

Ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra elifcem.com tarafından kredi kartınıza iade işlemi 7(üç) iş günü içerisinde gerçekleştirilir. Bankanıza bağlı olarak, iadenizi kredi kartınızda görmeniz, 20 (yirmi) günü bulabilir. Bu süreç tamamen bankanıza bağlıdır ve elifcem.com 'un bankanıza müdahale etme hakkı yoktur.

Elime ulaşan ürün için beden/numara değişimi yapabilir miyim?
Sitemizden aldığınız ve kullanılmamış durumdaki ürünler için 15 gün içinde değişim yapılabilmektedir, değişimler için Hesabım Sayfasından iade talebi oluşturmalısınız. Değişimler hediye çeki olarak hesabınıza tanımlanır ve yeni sipariş vererek istenilen ürün, beden, renkteki ürünler sipariş verilebilirsiniz.

Elime geçen ürün kusurlu. Ne yapmam gerekiyor?
Ürünü iade süresi içerisinde tarafımıza göndermeniz halinde, gerekli kontroller yapılarak stoklarda bulunması durumunda ürün/ürünlerin değişimi yapılacaktır. Ürün/ürünlerin tedarikçi firma stoklarında olmaması durumunda siparişiniz iptal edilerek para iadesi işlemi gerçekleştirilecektir. 

Tutar iadem neden taksit taksit yapılıyor?
Taksitli olarak satın almış olduğunuz ürüne ait bedelin, tamamı kredi kartınıza iade edilmekte ancak bankanız tarafından iadenin kredi kartınıza geri ödemesi, taksitli olarak kartınıza yansıtılmaktadır.

 

YURDIŞI

Yurtdışı Siparişimi nasıl iptal edebilirim?

Siparişiniz kargo ile henüz gönderilmemişse, siparişinizi "Hesabım - İade Taleplerim" bölümünden iptal edebilirsiniz. Siparişiniz zaten size gönderilmişse ancak iptal etmek istiyorsanız, ürünü aldıktan sonraki 15 gün içinde bize geri gönderebilirsiniz. Yurtdışından gönderimlerde Kargo masrafı size ait olup karşı ödemeli kargo gönderildiğinde kargo masrafları iade edilecek tutardan düşülecektir.

Elifcem.com; Wathka Tekstil Erkan Koldaş, tüketici haklarını korur ve satış sonrası müşteri memnuniyetini önceliklendirir. Ürünlerle, ürün ve hizmetle ilgili her türlü memnuniyetsizliği ele alıyor ve bunları en kısa zamanda çözmek için elimizden geleni yapıyoruz.

Ürününüzü aldıktan sonra 15 gün içinde iade koşullarınıza uygun olarak ürününüzü iade edebilirsiniz. Öğelerinizi aldıktan sonra ödemeniz ortalama 1 hafta içinde iade edilecektir. İade işlemi sırasında gümrükte ödenen nakliye ücreti ve vergiler müşterinin sorumluluğundadır. Yükünüzü nakliye veya gümrük ile ilgili herhangi bir bedel karşılığında teslim almamanız durumunda, bu tutarlar geri ödeme yapılacak ödemeden tahsil edilecektir. Gümrük vergilerinden dolayı gecikme olasılığını en aza indirgemek için pakete görülecek şekilde "Return Product - Geri İade" olarak etiketleyiniz. "Ürünü İade et" etiketini yapmazsanız, gümrük sorun olacaktır tarafımıza kargonuz ulaşmayabilir.

Sipariş numarası ve [email protected] dönüş nedenini içeren bir e-posta göndermeniz gerekir.

* Nakliye ücreti, gümrük masrafı nedeniyle teslim alınmayan siparişlerin masrafı geri ödeme tutarından çıkarılır.

Daha iyi ve daha hızlı bir geri dönüş hizmeti için gerekli koşulların altında bulabilirsiniz. Aşağıdaki şartlardan birinin yerine getirilmemesi durumunda öğeniz iade edilemez.

 

İADE EDİLECEK MADDELER

a-Kullanılmış veya hasar görmüş ürünler iade edilemez.

b- Ürün, teslim tarihinden itibaren 15 gün içinde aksesuarlarıyla birlikte tam ve hasar görmemiş bir durumda iade edilmelidir.

 

İADENİN ONAYLANMASI

a-İadeler için fatura nüshalarının tamamı gereklidir.

b-Fatura şirketinizin adına bağlıysa, Fatura teslim edilmelidir. Bir iade faturası düzenlenecektir.

 

DİĞER ŞARTLAR VE İADE MALİYETİ HAKKINDA

a-Kalite Güvence Departmanımız ilgili kalemi değerlendirecek ve geri dönüşünüz iade politikamıza uygunsa, iade edilen eşyanızın geldiği gün iade edilecektir. Geri ödemeniz, iade işleminden sonra 15 gün içinde işleme koyulacaktır. Geri ödemeler, kredi kartınıza işlenmesi için 15 gün sürer.

b-Birden fazla ürün satın aldıysanız ve geri gönderdiyseniz ve bir indirim uygulanmışsa, geri ödemeniz indirim düşer.

 

Genel iade politikamız şöyledir:

Öğeler orijinal kutusu ve ambalajıyla birlikte iade edilmelidir. Hasarlı kutu / ambalajlı ürünler (örneğin, orijinal kutusunda bir kargo etiketi veya nakliye bandı varsa, kabul edilmeyecektir) ve yeniden satılabilir durumda olmayan ürünler kabul edilmemektedir. Tüm geri ödemelere, orijinal faturaları (tüm kopyalarınız) eşlik etmelidir. İade edilecek ürünün / malzemenin arızalı olması durumunda firmamız nakliye ücretini karşılayacaktır.

Nakliye ücreti ve yurtdışı siparişlerdeki gümrük vergilerini dikkate alarak, değişim talebi olmamaktadır. Ürününüzü iade edebilir ve siparişinizi yeniden oluşturabilirsiniz.SİPARİŞ İPTAL 

Değerli müşterilerimiz bir hata fark ederseniz veya satın almak istemiyorsanız siparişinizi iptal edebilirsiniz. Daha hızlı bir iptal için lütfen doğrudan telefonla bizimle iletişime geçin. Bir iptal talebi için e-posta ile iletişime geçilmesi, e-postaların geç teslim alınması veya gönderilmesi durumunda gecikmeye neden olabilir. Ürün gönderilmediğinde tam bir geri ödeme alacaksınız. Ürün gönderildiğinde geri ödemeniz nakliye ücretini hariç tutacaktır. 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR