İADE VE DEĞİŞİM İŞLEMLERİ

Ürünü iade etmek istediğimde ne yapmam gerekiyor?
Siparişinizin size ulaştığı günü takip eden 15 gün içerisinde, ürün iadesi gerçekleştirebilirsiniz. Üründen kaynaklanan herhangi bir kusurdan dolayı yapacağınız iadelerde ise, iade süreniz 30 gündür. Ayrıca sitemizde yer alan ürünlerde değişim talebiniz bulunmakta ise değişim süreniz 7(yedi) iş günüdür.

Değişim ve İade için Modamihand.com'a üye bilgilerinizle giriş yapıp Hesabım sayfası (https://www.modamihand.com/Hesabim.aspx#/Hesabim-Anasayfa) - İade Taleplerim - menüsünde -Yeni Talep Oluştur- sekmesini seçerek talebinizi oluşturabilirsiniz. Değişim veya iade talebinizi not kısmına yazmalı, para iade kısmında ise uygun seçeneği seçmelisiniz.

 

FIRSAT ÜRÜNLERİNDE İADE VE DEĞİŞİM KARGOLAMA

Fırsat ürünleri Kampanyalı Ürünler olup maliyetlerinin altında satılmaktadır, bu sebeple para iadesi olmayıp değişim yapılmaktadır. Değişimlerde tarafımıza gönderilen kargo ücreti alıcıya ait olmaktadır. Değişimlerde Ürün bedeli Hediye Çeki olarak hesabınıza tanımlanmaktadır. Hediye Çekinde yer alan tutarı yeni alışveriş yaparak kullanabilirsiniz.


İADE VE DEĞİŞİM KARGOLAMA

Değişim veya iade edeceğiniz ürünü fatura aslı ile paketleyip tarafınıza siparişi teslim eden aynı kargo şirketine; Siparişinizdeki Kargo Takip Numarasını Kargo şirketine tekrar ibraz edip İADE seçeneği ile gönderim yapacağınızı belirterek ücretsiz iade ve değişim için gönderiminizi yapabilirsiniz. Farkı Kargo firması ile veya iade seçeneği belirtilmeyerek gönderilen kargoların ücreti tarafınıza ait olacaktır.

 

Aşağıda yer alan kriterler çerçevesinde, ürün iadesini sağlayabilirsiniz.

-İade edeceğiniz ürünü, faturanızın "İade Formu" bulunan nüshasını doldurarak, paketi hasar görmemiş, ürünün kullanılmamış hali ve tüm aksesuarlarıyla birlikte, SÜRAT Kargo ile karşı ödemeli olarak göndermenizi rica ederiz.

-İadenizi gönderdikten sonra, gerekli olması halinde sizden SÜRAT Kargo'ya ait gönderi kodunuz talep edilebilir. Sorun yaşamamanız adına, gönderi kodunuzu lütfen saklayınız.

-İade bedeli, ürünlerin mal kabul birimine ulaştığı andan itibaren, iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra, kredi kartınıza 7 (yedi) iş günü içerisinde aktarılmaktadır. Eğer ödemenizi "Kapıda Ödeme" olarak gerçekleştirmiş iseniz tarafımıza IBAN numarası, hesabın kime ait olduğu ve hangi bankaya ait olduğunu bildirmeniz gerekmektedir. Bildirim sürecinden sonra iadeniz 7 (yedi) iş günü içerisinde gerçekleşecektir. Bankanıza bağlı olarak iadenizi hesabınızda veya kartınızda görmeniz, birkaç gün sürebilir.

Siparişinizde kullandığınız indirim kuponu varsa, iade işlemi esnasında hesabınıza yeniden tanımlanacaktır. Siparişinizin yapıldığı tarihte indirim kuponunda kalan kullanım süresi kadar süre, yapılacak iade işlemi ile yeniden başlayacaktır.

-İade veya değişim taleplerinde faturanın iki nüshası da firmaya geri gönderilmelidir. Aksi halde iade veya değişim işlemi gerçekleştirilemez.

İade etme süresi kaç gündür?
ModaMihand üyelerinin kanunen mesafeli sözleşmelere dair yönetmeliğe göre "Sebep Göstermeden Cayma Hakkı" 15 gündür.

Hangi ürünleri iade edemiyorum?
Ambalajı zarar görmüş faturasız ve kullanılmış ürünlerin iadesi gerçekleşmemektedir.

İademi hangi adrese göndereceğim?
İade Adresi: Mihand Tekstil, Silahşör Cd. 67a Cumhuriyet Mah. 34380 Şişli İSTANBUL TURKEY

Telefon: +90 212 230 40 01

İadede kargo masraflarını ben mi ödeyeceğim?
İade talebiyle modamihand.com 'a gönderdiğiniz ürünlerin kargo masrafları firmamıza aittir. Siparişinizi SÜRAT Kargo ile yukarıdaki adrese "İade Seçeneği belirtilerek" olarak gönderebilirsiniz. Farklı bir Kargo şirketi ile gönderdiğinizde kargo masrafı alıcaya aittir.

İade ettiğim ürünün geri ödemesi ne zaman yapılacak?

Ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra modamihand.com tarafından kredi kartınıza iade işlemi 3(üç) iş günü içerisinde gerçekleştirilir. Bankanıza bağlı olarak, iadenizi kredi kartınızda görmeniz, 20 (yirmi) günü bulabilir. Bu süreç tamamen bankanıza bağlıdır ve modamihand.com 'un bankanıza müdahale etme hakkı yoktur.

Elime ulaşan ürün için beden/numara değişimi yapabilir miyim?
Sitemizden aldığınız ve kullanılmamış durumdaki ürünler için 15 gün içinde değişim yapılabilmektedir (değiştirmek istediğiniz ürünün bedenlerini sorunuz). Değişim ürününüz elimize ulaştıktan en kısa süre içerisinde tarafınıza gönderilecektir. Ürün değişimlerinde kargo ücretleri tarafımıza aittir. Ürünün tarafımıza ulaşması için SÜRAT kargo ile karşı ödemeli olarak gönderilmesi gerekmektedir.

Elime geçen ürün kusurlu. Ne yapmam gerekiyor?
Ürünü iade süresi içerisinde tarafımıza göndermeniz halinde, gerekli kontroller yapılarak stoklarda bulunması durumunda ürün/ürünlerin değişimi yapılacaktır. Ürün/ürünlerin tedarikçi firma stoklarında olmaması durumunda siparişiniz iptal edilerek para iadesi işlemi gerçekleştirilecektir. 

Tutar iadem neden taksit taksit yapılıyor?
Taksitli olarak satın almış olduğunuz ürüne ait bedelin, tamamı kredi kartınıza iade edilmekte ancak bankanız tarafından iadenin kredi kartınıza geri ödemesi, taksitli olarak kartınıza yansıtılmaktadır.